Banka Borcunu Ödeyemeyen Çiftçiye Yapılandırma Fırsatı| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Banka Borcunu Ödeyemeyen Çiftçiye Yapılandırma Fırsatı

Ziraat Bankası, 2019 yılı tarım ve kredi borçları yapılandırması konusunda yeni bir çalışma başlattı. Banka, borcunu ödeyemeyen çiftçilere yapılandırma imkânı tanıyacak.

Ziraat Bankası, kredi başvurusunda bulunan ve maddi sıkıntılar yaşadığı için kredi borçlarını ödeyemeyen çiftçilerin borçlarının kapanmasına ilişkin kampanya başlattı. Basında yer alan haberlere göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinden veya Ziraat Bankası aracılığıyla kredi çeken bireylerin 03.06.2019 tarihine kadar olan borçlarının yeniden vadelendirilmesine karar verildi.

Krediler 12 Aya Kadar Yapılandırılabilecek Tarım kredisi kullanan ve yaşadığı sorunlar sebebiyle borcunu ödeyemeyecek durumda olan bireylerin, 30 Haziran 2019’a kadar olan borçları yapılandırılabilecek. Ziraat Bankası bu noktada kişiye özel yeni ödeme planı oluşturacak. Borç yapılandırması noktasında bireye özel fırsatlar sunulabilmektedir. Ödenmemiş borçlarınızı daha uygun koşullar altında ve daha uzun vadelerle ödeyebilmenizi sağlayacak çalışma hakkında detaylar kısa bir süre sonra duyurulacak.